Parasiitide määramine

Analüüs teostatakse Ameerikas Metametrixi laboris.

Klassikaliselt on parasiite tehtud kindlaks mikroskoobi ja immuunanalüüsi abil. DNA-tehnikad on osutunud parasiitide kindlastegemisel klassikalistest meetoditest tundlikumateks ja täpsemateks. Näiteks lamblia (Giardia) tsüstid on laotatud laiali juhuslikult ja erinevatel päevadel võib nende arvukus olla erinev. Selle probleemi lahendamiseks koguvad laboratooriumid väljaheiteproove erinevatel päevadel. Isegi antigeenidel põhinev analüüs ei ole selle parasiidi diagnoosimist kergendanud, sest tsüstid või parasiidid ei pruugi väljaheitesse sattuda.
Selle uudse meetodiga vajatakse diagnoosimiseks vaid ühte proovi ning juhul, kui seedeelundkonnas leidub mingi parasiit, on nende kindlakstegemine alati garanteeritud. DNA-l põhineva tehnoloogia abil on parasiitide kindlakstegemine palju täpsem kui mikroskoobi abil.

Analüüse teostatakse vaid terapeudi soovitusel. Kui soovite teostada parasiitie määramist, võtke ühendust toitumisterapeut Sirli Kivisaarega sirli@tervisekool.ee

Hind 200 € (sisadab nõustamist, saatekulu* ning käibemaksu).

NB! Parasiitide määramise analüüse saadetakse teele alates 2015. aasta sügisest.

* Hinna sisse on arvestatud ühekorde saatmistasu. Kui meist mitte olenevatel põhjustel on vaja saata uued analüüsid (nt toll on pidanud paki kontrollimiseks kinni, valesti võetud analüüs, labor ei saa saadetud kogusest analüüsi võtta), tuleb korduanalüüsi saates tasuda saatmiskulu uuesti.

Selle analüüsi tulemused kuuluvad toitumisteraapia valdkonda, antud tulemuste jälgimine aitab täiendavalt kaasa haiguste taandumisele või haigusnähtude ennetamisele. Sellega ei tohi asendada juba käimasolevat ravi.

Uudised ja pakkumised e-posti!

Hoiame Sind kursis Via Naturale uudistega, uute toodete, sooduspakkumiste ning teiste teadetega, mis kliendile huvi pakuvad.