Metafoorkaardid:

Metafoorkaardid Traumad

Metafoorkaardid Traumad

Kaardid kriiside ja traumadega töötamiseks
Autor: Irina Fjodorova

Metafoorkaardid „Traumad“  on mõeldud tööks sügavate traumaatiliste kogemuste ja negatiivsetest psühholoogilistest olukordadest väljapääsude otsimiseks. Kaardipakis on 110 pildikaarti suuruses 70x100 mm.
HIND: 28.55EUR
Vali kogus:
Kaardipakk koosneb:
- 90 kaardist, mis sümboliseerivad erinevaid psühholoogilisi ja füüsilisi traumakogemusi ning nendega seotud emotsioone
- 20 kaardist, mis sümboliseerivad minevikutraumade kogemuste kõrvaldamist

Inimene, kes on kogenud minevikus midagi traumeerivat, hoiab neid mälestusi endast teadlikult ja alateadlikult eemal. Sel juhul on oma isiksuse traumadega seotud osa reeglina isoleeritud ning selle isolatsioonis hoidmine nõuab väga palju jõudu ja energiat.

Antud kaardipakk aitab suhteliselt lihtsalt ületada kliendi vastupanu, lasta tal väljendada varem kogetud valu ja viha, mis omakorda aitab terapeudil valida õige strateegia inimese psühholoogilise seisundi parandamiseks. Kaardid on mõeldud kasutamiseks professionaalidele, kellel on oskused tööks traumadega. Enne otseselt traumadega tegelemisse sukeldumist mille jaoks on antud kaardipakk loodud), on vaja töötada ressurssidega, et kliendil oleks millele toetuda.  Peale traumaga töötamist, on kindlasti vaja töötada ka selle osaga, mida nimetatakse „traumade ületamiseks“ ning taas kord pöörduda tagasi ressurssidega tegelemise juurde. Klienti ei tohi jätta negatiivsesse trauma taas läbielamise meeleseisundisse! Klient peab teie juurest lahkuma lootuse ja kergendustundega.

Kaarte võib kasutada psühholoogi juhendamisel nii grupis kui ka vastuvõttudel üksikindiviididega.  Kaartide sõltumatu kasutamine ilma piisavate teadmiste ja oskusteta ei ole soovitatav.

NB! Haridusasutustel palume kindlasti tellimisel märkida ostukorvis ära saatmisviis (Smartpost või OSC kuller) ning lisada mobiiltelefoni number paki kättetoimetamiseks.