Uudised

Intervjuu toitumisnõustaja Marit Berendsoniga

Intervjuu toitumisnõustaja Marit Berendsoniga

Meil on väga hea meel teatada, et käesoleval hooajal on Via Naturale Saaremaa Võrkpalliklubi ametlik toetaja! Palusime nende toitumisnõustajal ja treeneril Marit Berendsonil rääkida koostööst Saaremaa Võrkpalliklubiga ning sellest, millised on peamised väljakutsed sportlaste nõustamisel.


1. Olete Saaremaal tegutseva ettevõtte Spordikomitee OÜ üks loojatest. Millega Spordikomitee tegeleb?

Spordikomitee pakub üldkehalist vormi parandavaid treeninguid, kus kasutame erinevaid elemente kergejõustikust, raskejõustikust, võimlemisest jne. Tegemist on ainsa funktsionaalse treeningu saaliga Kuressaares ning meie treenitavateks on nii täiskasvanud, lapsed, sportlased kui ka emad koos beebidega. Lisaks treeneriametile tegelen mina toitumisnõustamise ning toidulisandite müügiga ja pakun ka toidutalumatuse testide tegemise võimalust. Treenerisertifikaadi omandasin Austraalias ning toitumisnõustajaks õppisin Eestis Annely Sootsi Tervisekoolis.
 

2. Milles seisneb Teie koostöö Saaremaa Võrkpalliklubiga?

Olen Saaremaa Võrkpalliklubi toitumisnõustaja ja ka üldkehalise ettevalmistuse treener.


3. Millised on suurimad väljakutsed sportlaste nõustamisel?

Eks suurim väljakutse on alati sportlane endaga koostööd tegema panna. Praegu võin Saaremaa Võrkpallitiimi tulemusi vaadates väga rahule jääda, muutused on kahe ja poole kuuga head olnud, kehakoostised on meestel ainult positiivses suunas liikunud. Pärast augustikuus toimunud üldkehalise treeningu laagrit on ka füüsiline vorm märgatavalt paranenud.


4. Millistest toitainetest jääb sportlaste toidulaual kõige rohkem vajaka?

Tugeva treeningukoormuse korral suureneb inimese vajadus makrotoitainete (toit) ning ka erinevate mikrotoitainete (vitamiinid, mineraalained) järele. Kindlasti ei ole sportlase ja tavainimese toitainevajadus ühesugune, seega enamasti tuleb lisaks tervislikule toitumisele ka lisandeid võtta. Kui toitained on õiges tasakaalus, taastuvad lihased kiiremini, suureneb vastupidavus, kiireneb vigastustest paranemine, tugevneb immuunsüsteem, suureneb rasvapõletusefekt ja paraneb vedelikuga varustatus. Ei taha üldistada, milliseid toidulisandeid sportlane kindlasti juurde võtma peaks, pigem selgitatakse see välja sportlase ja toitumisnõustaja koostöö tulemusel.
 

5. Miks valisite Saaremaa Võrkpalliklubi jaoks välja just BioCare' toidulisandid?

Saaremaa Võrkpalliklubile sai Biocare’ toidulisandid valitud seetõttu, et olen kindel selle kaubamärgi kvaliteedis. Need on 100% looduslikud ning lisaks on neil ka WADA (World Antidoping Agency) puhta toote märgistus. Tänapäeval müüakse kõikjal toidulisandeid, mis sisaldavad palju sünteetilisi aineid. Biocare’ toodete puhul olen kindel, et ka pikemas perspektiivis ei mõju lisandid sportlasele kuidagi negatiivselt.


BioCare toidulisandid sobivad nii professionaalidele kui ka harrastussportlastele. Vaata lähemalt siit


         
      

Uudised ja pakkumised e-posti!

Hoiame Sind kursis Via Naturale uudistega, uute toodete, sooduspakkumiste ning teiste teadetega, mis kliendile huvi pakuvad.