Uudised

Paranda oma tervist toidutalumatuse testiga

Paranda oma tervist toidutalumatuse testiga

Laskesuusataja Greete Gaim tegi toidutalumatuse testi ja saavutas väga häid tulemusi oma tervise ning sportlike võimete parandamisel. Loe lähemalt intervjuust!


Palun räägi natuke endast, oma spordialast ja sellega seonduvatest väljakutsetest!

Olen laskesuusatamisega tegelenud 15 aastat. Sellest sai kohe minu kirg, hobi ja suurim armastus. Selle spordialaga tegelemine on õpetanud mulle palju distipliini ja järjepidevuse olulisust. Olen alati olnud eesmärkidele orienteeritud ning motiveeritud. Professionaalsel tasemel tegutsemiseks nagu igal teisel spordialal on vaja näha meeletut tööd, pühendumist, oma keha ja vaimu tundmist, puhkuse ja trenni tasakaalu väljaselgitamist ja raudset tervist. Väljakutseid on sellel spordialal erinevaid alates enese proovilepanekust kuni tagasilöökidega võitlemiseni. Minu sportlaskarjääris on olnud palju nii positiivset kui ka negatiivset, väljakutseid kui ka mitmeid tagasilööke tervises kui ka muudes valdkondades.
 

Mis põhjusel soovisid toidutalumatuse testi teha?

Otsistasin toidutalumatuse testi teha, et näha, mis on minu võimalused saada ennast toiduvaldkonnas paremaks sportlaseks ehk kuidas oma keha efektiivsemalt töötama panna rajal, taastumisel jne. Aastaid olen vaevelnud mao ülehappesuse probleemide käes, viimastel aastatel olen saanud ka Refluxi diagnoosi. Lootsin abi saada nende seisundite leevendamiseks.

Milliseid soovitusi said toitumisnõustajalt?

Toitumisnõustajalt sain esmalt nõu pärast testi tulemuste kättesaamist ehk mis on need toiduained, mis minu kehale, organismile pole niivõrd hästi vastuvõetavad. Toitumisnõustaja andis nõu, kuidas, mida millega asendada ning kust leiaksin vastavaid toiduaineid.

Kas enda menüüd muuta oli sinu jaoks keeruline?

Kohati küll. Alguses tuli see kindlasti paremini välja, kuid kuna olen sportlane, siis tuleb ette palju reisimist ja teistega koos söögitegemist ja söömist. Tänu sellele on mul ka ette tulnud nii-öelda patustamisi, sest lihtsalt energiat on vaja kuskilt kätte saada, aga paraku on olnud need ka asjad, mis on kuulunud sinna listi.

Kuidas on sinu enesetunne ja sooritusvõime muutunud peale testi tegemist?

Enesetunne on kindlasti juba vaimselt parem, sest olen teadlik, mis on mulle hea, parem ja mis mitte. Ka üldiselt on enesetunne ja seedimine paranenud. Kindlasti tunnen end energilisemalt tavaelus ja tugevamana rajal. Testiga seotud muudatused menüüs on aidanud kaasa ka lihasmassi kasvamisele.

Kas sooviksite veel midagi lisada?

Olen säärase vastutulelikkuse ja abi eest siiralt tänulik ning soovitan Via Naturale testi ka kõikidele teistele, kas on mõttesse võtnud toidutalumatuse testi teha!

Fotod: Joosep Martinson

Uudised ja pakkumised e-posti!

Hoiame Sind kursis Via Naturale uudistega, uute toodete, sooduspakkumiste ning teiste teadetega, mis kliendile huvi pakuvad.