Raskmetallimürgistuse määramine

Uriini porfüriinide analüüs. Analüüs teostatakse Prantsusmaal.

Uriini porfüriinide profiil on väga tundlik mürgistuse näitaja. Porfüriinide sünteesiahel on väga tundlik kõikidele toksiinidele, nii majapidamis- ja tööstuslikele kui raskmetallidele (saab eristada elavhõbeda, arseeni, alumiiniumi ja plii mürgistust).

Porfüriine sünteesivad kõik elavate organismide rakud, mis transpordivad hapnikku, kindlustavad energia tootmise, mürkide detoksikatsiooni. Mitokondrites ja tsütoplasmas on 8 ensüümi, mis kindlustavad profüriinide sünteesi, nendel on erinev tundlikkus raskmetallidele ja nende orgaanilistele derivaatidele, mis võimaldabki mürgistuse kindlakstegemise.

Heemi  moodustamise protsess koosneb järgmistest osadest:
Suktsinüül-CoA + glütsiin = uroporfürinogeen  } dekarboksülatsioonid }  heptakarboksü-, heksakarboksü-, pentakarboksü- ja koproporfürinogeen (tetrakarboksüporfüriin) } heem

Kui mürkide poolt blokeeritakse ensüümid, siis kuhjuvad kindlad vaheproduktid, mida määratakse uriinist.

Analüüse teostatakse vaid terapeudi soovitusel. Kui soovite teostada mõnda analüüsi, siis võtke ühendust toitumisterapeut Sirli Kivisaarega sirli@tervisekool.ee

Hind 185 € (sisaldab nõustamist)

Selle analüüsi tulemused kuuluvad toitumisteraapia valdkonda, antud tulemuste jälgimine aitab täiendavalt kaasa haiguste taandumisele või haigusnähtude ennetamisele. Sellega ei tohi asendada juba käimasolevat ravi.

Uudised ja pakkumised e-posti!

Hoiame Sind kursis Via Naturale uudistega, uute toodete, sooduspakkumiste ning teiste teadetega, mis kliendile huvi pakuvad.