Triin Muiste

Via Naturale toitumisnõustaja

Sageli arvavad inimesed, et toitumisnõustaja on inimene, kes aitab vaid kehakaalu langetada/tõsta. Tegelikult on toitumisnõustaja ampluaa palju laiem. Toitumisnõustaja on inimene, kes õpetab läbi toidu oma kehaga sõbraks saamist, näitab, kuidas toit aitab terve olla ning head vormi säilitada. Nõustaja aitab koostada individuaalseid menüüsid ning tema kaudu on võimalik teha toidutalumatuse teste. Toitumisnõustaja poole võib julgelt pöörduda kõrge kolesterooli ja vererõhuga, aneemiaga, liiges- ja nahahaigustega. Õige toit toetab ravi.

Minu tee tervisliku toitumiseni on olnud päris pikk. Ma ei sündinud teadmisega, et minust saab toitumisnõustaja. Selleks, et jõuda sinna, kus ma praegu olen, tuli katsetada erinevaid radasid. Samas leian, et ükski käidud tee pole olnud tühine – kõiki omandatud oskusi ja teadmisi olen ma saanud enda heaks tööle panna.

Hea toit ja söögivalmistamine on mind tegelikult alati köitnud. Tervisliku toitumiseni aga jõudsin ma oma armsa ristitütre kaudu, kellel diagnoositi haigus, mille tõttu ta ei saanud süüa tärklist (sh kartulit!), suhkrut, gluteeni ja laktoosi sisaldavaid toite. Tema pealt nägin, kuidas on võimalik õige toitumisega tervenemise teele asuda. Teema pakkus mulle niivõrd huvi, et hakkasin käima toitumisseminaridel ning alustasin toitumisnõustaja õpinguid Tervisekoolis. Tänaseks olen lõpetanud toitumisnõustaja eriala ning jätkan õpinguid toitumisterapeudi erialal.

Mu töö on mu hobi. Viin läbi toitumiskoolitusi ja -loenguid, juhin kord kuus toimuvat Toidustuudiot ning juhendan kaalugruppe, sh Eesti Toitumisteraapia kaalugruppe.

Minult küsitakse sageli, kas ma ise toitun tervislikult. Täna saan öelda, et jah, ma järgin igapäevaselt tervisliku toitumise soovitusi. Samas olen ka mina inimene ja aeg-ajalt tahan endale midagi ebatervislikku lubada. Ja teengi seda, sest ma tean, et suuremas osas toitun ma siiski tervislikult. Paul McKenna näiteks ütleb, et süüa tuleks seda, mida sa tahad süüa, mitte seda, mida arvad, et peaksid sööma. Nõustun selle väitega 100%. Meie keha teab, mida ta vajab. Vahel oleme tema kuulamise lihtsalt ära unustanud… Toitumisnõustaja aitabki sul oma kehaga taas sõbruneda.

Vastuvõtule registreerumine:
7421509, +372 5071255
info@vianaturale.ee

Uudised ja pakkumised e-posti!

Hoiame Sind kursis Via Naturale uudistega, uute toodete, sooduspakkumiste ning teiste teadetega, mis kliendile huvi pakuvad.